Ranny Ptaszek

Ranny Ptaszek

„Ranny ptaszek” Colleen Murphy to mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot. „Ranny ptaszek” to czarna komedia o starej miłości i nowej odwadze.

Spektakl wzruszał do łez prapremierową widownię w Londynie, bawił teatromanów
w Montrealu i Vancouver. Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej, Colleen Murphy, nareszcie do obejrzenia w Polsce!

W obsadzie
Barbara Bursztynowicz, aktorka teatralna i filmowa, od wielu lat oglądana przez telewidzów w roli Elżbiety Chojnickiej w „Klanie”. Partnerują jej zamiennie: Leon Charewicz, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie, niezapomniany aptekarz z serialu „Ranczo”, oraz Wojciech Wysocki, aktor teatralny, filmowy i telewizyjny,  sceptyczny doktor Wezół z serialu „Ranczo”. W rolę nieproszonego gościa wciela się Tomasz Ciachorowski, aktor młodszego pokolenia znany m.in. z seriali: „Barwy Szczęścia”, „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”. Uczestnik programu “Agent - Gwiazdy” w TVN 

Reżyser Dariusz Taraszkiewicz zabiera nas – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne, chwilami wręcz nudne, wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się jednak szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego. Ranny Ptaszek  skłania do refleksji, co warto jest w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka; lub też: czy lepiej to robić samemu, czy jednak w parze… Ranny ptaszek” jest komedią, która śmieszy bez wymuszania rechotu i wzrusza bez sentymentalizmu.

Ranny ptaszek” Colleen Murphy

[oryg. The Goodnight Bird]

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Obsada: Barbara Bursztynowicz, Leon Charewicz/Wojciech Wysocki, Tomasz Ciachorowski Scenografia: Tomasz Bzdęga
Kostiumy: Dorota Kalitowicz
Tłumaczenie: Mirosław Połatyński
Prapremiera światowa: Londyn, 2011 r.

Prapremiera polska: Warszawa, 2017 r.

Spektakl trwa 2 godziny z przerwą
16 lutego
Sobota, godz. 16:00

Wrocław
Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10


Skomentuj:

Dziękujemy za dodanie komentarza.


   |   

Wiadomość